ماندگارسازان آکسون

تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان

تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان

تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان

نگهداری، بهتر از تعمیر

موتورخانه نیز همانند هر سیستم دیگری باید تحت تعمیرات و حفاظت برنامه‌ریزی شده پیمان گیرد. به این معنا که در بازه‌های برنامه‌ریزی شده باید یک متخصص، سیستم را مورد ارزیابی قرار دهد و  قطعاتی که مشکل دارند  را تعویض کند.

تعمیر موتورخانه صرفاً به معنای این نیست که هر زمان در عملکرد موتورخانه خللی قبل آمد با یک تعمیرکار تماس گرفته و سپس عیب را بر طرف نماییم. نظر به اینکه موتورخانه از بخش‌های حیاتی ساختمان است، تا جایی که امکان دارد بهتر است از وقوع هرگونه ویرانی پیشگیری کنیم الی در روند کار این سیستم اشکالی رخ ندهد. به همین دلیل بازدیدهای دوره‌ای و تعمیرات برنامه‌ریزی شده بسیار حائز اهمیت است.

بهتر است پس از راه‌اندازی موتورخانه متناسب با اهمیت و بردباری خرابی‌ها یک برنامه بازدید دوره‌ای برای آن ترتیب دهید. این برنامه برای بخش‌های متنوع موتورخانه مانند دیگ، شیرفلکه‌‍‌ها، لوله‌ها و اتصالات، عایق‌های حرارتی، مشعل، مکنده و دیگر بخش‌ها متفاوت خواهد بود. تعمیرکار بر اساس این برنامه به‌صورت دوره‌ای به شوفاژخانه راز زده و موارد تنظیم شده را بازسی می‌کند. درصورتی که در هر یک از این بخش‌ها دربایستن به تعویض تکه یا تغییر تنظیمات باشد آن را اتمام می‌دهد تا از خرابی‌های پیش‌بینی نشده ممانعت کند.

تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان
تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان

 تعمیر موتورخانه

تعمیر موتوخانه ساختمان در شرایطی باره احتیاج خواهد بود که یک یا چند قطعه از این سیستم مبتلا ویرانی شده باشد. بازدیدها و تعمیرات پیشگیرانه تا حد قابل توجهی می‌تواند از بیچارگی به چنین تعمیراتی جلوگیری کند. با این حال به دلیل مستعمل شدن قطعات، امکان بروز چنین خرابی‌هایی نیز وجود دارد.

 

عموماً تعمیرات در این سیستم در بخش‌هایی مثل مشعل، دیگ چدنی، دیگ فولادی، لوله‌ها، پمپ گردش، کوپلینگ پمپ، تابلو برق و تأسیسات مرکزی و کنترلی، منبع کویل، ترموستات، عایق‌ها و مبدل انجام می‌شود. تعمیرات هر کدام از این قطعات نیازمند دانش مختص به خویش است. قطعات مکانیکی، برقی و تأسیساتی  پرمصرف ولی مخصوصی هستند که باید به دقت نصب و تعمیر شوند. چون درصورتی که به واقعیت نصب و راه‌اندازی نشوند ممکن است منجر به وقوع حوادث ناگواری شود.

تعمیرات متداول

یکی از کارهای متداولی که در هنگام تعمیر موتورخانه انجام می‌شود، اسیدشویی منبع کویلی است. این منبع‌ها به‌عنوان یک مبدل عمل می‌کنند تا آب در دیگ چدنی گرم شده و در لوله‌ها جریان پیدا کند. این منبع باید پس از چند سنه اسیدشویی شود تا عملکردش دچار نابسامانی نشود. درصورتی که این منبلع پوسیده و شوراخ شود، لازم است الی با منبع تندرست و جدیدی جایگزین گردد.

بخش با اهمیت سایر این سیستم، پمپ گردش یا مکنده سیرکولاتور است. وظیفه‌ی این پمپ، ایجاد گردش آب در سیستم است. به همین دلیل عیب یابی و تعویض به موقع آن از بروز سخت در سیستم حرارتی پیشگیری می‌کند.

تعمیر و تنظیم مشعل در مواقع باره احتیاج بسیار مهم است. مشعل باید همواره در شرایط بهینه‌ای تنظیم شود که از مصرف نادرست انرژی و برباد دان و تولید و انتشارات گازهای سمی بازداری شود .

در موتورخانه یک سیستم گرما مرکزی قرار دارد که در آن آب در دیگ از مشعل گرما گرفته و گرم می‌شود. سپس آب گرم از دیگ خارج شده و بدست لوله‌ها به مقاصد باره نظر هدایت می‌شود. تندرست بودن این دیگ زیاد باره اهمیت است. پره‌های داخل آن ممکن است بر اثر گرما و به مرور سررسید آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد. دیگ نیز ممکن است دچار آسیب شود و لازم است تعمیر یا جایگزینی شود.

از سایر موارد حائز اهمیت، لوله‌های موتورخانه است. یکی از مواردی که در هنگام تعمیر موتورخانه باید باره عقیده باشد، بررسی لوله‌هاست. لوله‌های موتورخانه باید تندرست باشند. هیچگونه نشتی، پوسیدگی و حفره روی آن‌ها نباشد. اتصالات به طور کامل و بدون نشتی و شل شدگی بسته شده باشند و لوله‌ها عایق شده باشند. لوله‌های حامل آب گرم وظیفه اصلی انتقال حرارت در سیستم را برعهده دارند. درصورتی که این لوله‌ها به نکویی عایقکاری نشده باشند، تقسیم عمده‌ای از گرما که با صرف انرژی زیادی فرآوری شده قبل از رسیدن به مقصد و در مسیر هدر می‌رود. این رخداد باعث می‌شود که سیستم بازدهی و گرمای مناسبی نداشته باشد و انرژی زیادی اتلاف شود.

تأسیسات برقی نیز از مواردی است که نیاز به بازدید و تعمیرات دارد. تابلو برق، کابل‌ها، لامپ‌ها و موتورها از آنگونه مواردی است که شدنی است نیاز به تعمیرات داشته باشد و مسائل ایمنی در رابطه با آن‌ها بسیار مهم است.

 تعمیر موتورخانه
تعمیر موتورخانه

ضرورت تعمیرات تخصصی

نگهداری و تعمیر موتورخانه از مسائل بایسته در ساختمان‌هاست. این مسئله در مجتمع‌ها حائز اهمیت بیشتری است چون پیچیدگی و اتساع تاسیسات بیشتر است و بروز خرابی و قطع سیستم بر کسان بیشتری تأثیر می‌گذارد. به همین انگیزه بهتر است که این تعمیرات بدست کسان کارآزموده اتمام شود. در مجتمع‌ها معمولاً کارآزموده مشخصی برای این کار در عقیده گرفته می‌شد و بر پایه برنامه مشخصی اقدام به بازدید یومیه و دوره‌ای نموده و به تعمیر موتورخانه می‌پردازد.

با این حال برای ساختمان‌های کوچک‌تر نیز بهتر است لغایت با کمک دریافت از متخصصین این امر موتورخانه را حفاظت کنند تا از آفت رسیدن به سیستم و افراد جلوگیری شود. تعمیرات صحیح و حرفه‌ای موتورخانه می‌تواند عمر قطعات را افزایش دهد و از هزینه‌های بیشتر پیشگیری کند. تیم حرفه‌ای ماندگارسازان آکسون در تمامی ساعات کاری روز آماده‌ی مشارکت برای تعمیر درست و حرفه‌ای موتورخانه‌ی ساختمان شما هستند. این تیم علاوه‌بر مشاوره‌ی حرفه‌ای خدمات تعمیر تخصصی برای شما فراهم می‌کنند تا حتی الامکان نیازی به جایگزینی قطعات نداشته باشید و به علت گارانتی 100 روزه تعمیرات، خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات انجام شده راحت خواهد بود.

تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان

  •  تعمیر موتورخانه و تأسیسات گرمایشی ساختمان
  •  راه‌اندازی موتورخانه
  •  عملکرد موتورخانه
  •  تعمیر موتوخانه ساختمان
  •  نگهداری و تعمیر موتورخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *